הרצאות וסדנאות

הורות לילדים בדור המילניום: אתגרים וכלים

הורות בעידן המודרני היא משימה מאתגרת ומורכבת. לאור השינויים הטכנולוגיים המהירים אנו מגדלים ילדים לעולם שיהיה שונה מאוד ממה שגדלנו בו או שאנו חיים בו כעת. מקצועות רבים ייעלמו מן העולם, ואחרים יתפסו את מקומם. איך ניתן להכין את ילדינו לעולם כל כך משתנה?

התשובה המרכזית:  מיומנויות: יצירתיות, פתרון בעיות, בטחון עצמי, אופטימיות וגמישות. כל אלה יהיו בעלי ערך רב לילדינו. איך מקנים את המיומנויות האלה לילדינו? לא צריך שום חוג מיוחד! באמצעות דברים פשוטים ויומיומיים שניתן להכניס לביתנו ניתן לחזק מיומנויות אלה אצל ילדינו.

בהרצאה נדבר על העולם החדש הזה ועל דרכים פרקטיות שניתן לאמץ בכל בית בכדי להכין את ילדינו לעולם החדש.

הורות ברילוקיישן: אתגרים וכלים

רילוקיישן מזמן למשפחה הזדמנויות רבות וטובות, ועם זאת מדובר בטלטלה רצינית למשפחה. השינויים הם בכל הרבדים: שפה, מזג אוויר, חברים, מרחק מהמשפחה מורחבת, פערים בינתרבותיים, איזון שונה בין בני הזוג, אובדן קריירה של אחד מבני הזוג ועוד ועוד. לצד המשבר קיימת הזדמנות לצמיחה עבור כל בני המשפחה. בהרצאה מדבר על האתגרים המיוחדים למשפחות ברילוקיישן או בשליחות ונשוחח על האופנים בהם ההורים יכולים להנהיג ולהוביל את המשפחה לצמיחה וגדילה מתוך השינוי הגדול הזה.

ממשבר להזדמנות: הרצאת חובה לבני/בנות הזוג ברילוקיישן

"מבעלת קרירה מפוארת הפכתי להיות תומכת לחימה", "אני מוצאת את עצמי לפעמים יום שלם בפיג'מה", "אני מוצאת עת עצמי דואגת לכולם ולא מאושרת בעצמי". בעת מעבר לחו"ל בן/בת הזוג של ה"שליח/ה" עוברים חוויה עם מאפיינים ייחודיים. מצד אחד ישנה ציפייה מהסביבה להנאה מהסטטוס החדש והזמן הפנוי, אך מאידך ישנם אובדנים רבים של תחושת זהות, משמעות, שייכות והתקדמות. יש צורך להסתגל לשינויים רבים, ופעמים רבות בתוך בדידות רבה. בנוסף, הזוגיות עוברת טלטלה רבה ולמעשה נוצרת מערכת זוגית חדשה, שונה מזו שהייתה בארץ.

הקשיים האלה הם ה"סודות הכמוסים" של הרילוקיישן. בהרצאה נפתח את ה"סודות" האלה, נדבר על האתגרים האלה. אשתף מניסיוני האישי והמקצועי בנושא, ואדבר על כלים חשובים לכל בן/בת זוג כדי להפוך את הרילוקיישן, מחוויה של משבר לחוויה של צמיחה והתפתחות, לא רק למשפחה גם לעצמם!

טיפול בילדים באמצעות משחק ובארגז חול

טיפול בילדים הוא תחום ייחודי בתוך העבודה הקלינית. הטיפול בילדים דורש הכרות עם שלבים התפתחותיים שונים, המערכות הסובבות את הילדים ושפת המשחק. ההרצאה תסקור היבטים ייחודיים לטיפול בילדים, טכניקות לטיפול במשחק, באומנות ובארגז חול ודוגמאות לשימוש בטכניקות אלה.

מיומנויות הקשבה פעילה

הרצאה מותאמת לארגונים שונים, למערכות חינוך ולהורים

ביחסינו האישיים אנו נתקלים פעמים רבות בקונפליקטים, בפערים ובמשברים. מיומנויות הקשבה פעילה, הן מיומנויות פשוטות ושימושיות שכל אחד יכול לרכוש, שבזכותן ניתן לגשר על פערים רבים ולהגיע לתוצאות טובות יותר כמעט בכל תחום בחיינו.

בהרצאה נסקור את מאפייניה של הקשבה פעילה, נתאמן בטכניקות השונות ונדבר על יישומים אפשריים בסביבת הבית והעבודה באופן מיידי.