נעים להכיר

שמי יעל, אני נשואה ואם לשתי בנות מקסימות, שמדי יום מאתגרות ומלמדות אותי משהו חדש על הורות.

כבר מילדותי חלמתי ללוות אנשים במסעות החיים שלהם. תמיד הרגשתי שהאדם הנכון בזמן הנכון יכול לעשות שינוי גדול! כך אחרי הרבה לבטים ומחשבות, החלטתי לצאת למסע של גילוי הנפש, וללמוד פסיכולוגיה. סיימתי לימודי דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב. הדוקטורט שלי עסק בתחום של חוסן אישי ועמידות, ומה הופך אנשים וקהילות לעמידים יותר בפני לחצים ואתגרים שהם חלק טבעי מהחיים ואיך ניתן להעצים את הכוחות הקיימים בכל אדם לקידום רווחה נפשית ואושר.

ההרגשה ששינוי לטובה תמיד אפשרי מלווה אותי מדי יום, בכל רגע שבו אני פוגשת אנשים, במצבי לחץ, משבר או קושי, ומנסה לסייע להם לגדול ולצמוח בדרכים שיהיו הכי נכונות, טובות ומדוייקות עבורם.

כיום אני רשומה כפסיכולוגית קלינית מומחית מטעם משרד הבריאות הישראלי וכיועצת קלינית רשומה בקנדה. בנוסף לעבודתי בקליניקה פרטית, לימדתי במחלקה לפסיכולוגיה ב-  Simon Fraser University פסיכותרפיה ושיטות טיפול מוכחות מחקרית, וכיום אני חוקרת במסגרת פוסט-דוקטורט בפקולטה לרפואה ב-British Columbia University. אני עוסקת במחקר בתחום החינוך המכיל, ובוחנת איך ניתן ליצור חברה מכילה ושוויונית יותר לאנשים בעלי מוגבלויות. כמו כן אני חוקרת טכנולוגיות חדשניות לקידום מיומנויות חברתיות של ילדים עם אוטיזם.

הגישה הטיפולית שלי היא פסיכודינאמית בשילוב אלמנטים מתחום הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, המיינדפולנס, האימון הרוחני והפסיכולוגיה החיובית. עם ילדים אני מומחית בטיפול במשחק, ועובדת עם ילדים גם בטיפול בארגז חול וטיפול באומנות. 

תוכנית הטיפול ושיטות הטיפול מותאמות באופן אישי לצורך הייחודי של כל מטופל/ת.

צברתי ניסיון של 12 שנה בטיפול וייעוץ במסגרות מגוונות לילדים, נוער ומבוגרים. עבדתי בישראל בטיפול ובהדרכת הורים במרפאות לבריאות הנפש בקהילה, בבתי ספר ובגנים, ייעצתי לצוותים חינוכיים בעבודה עם ילדים כולל ילדים בעלי צרכים מיוחדים והקמתי וניהלתי מחלקה קהילתית לטיפול וייעוץ למשפחות בעיריית תל אביב-יפו.

אני מסייעת לאנשים במצבים של:

• דיכאון וחרדה
• קשיים רגשיים וחברתיים
• סיוע במעברים ושינויים (הגירה, גירושים)
• שאלות של זהות
• הפרעות התפתחותיות – אוטיזם, הפרעת ויסות תחושתי, ADD, ADHD ולקויות למידה.
• קשיים במערכות יחסים או במציאת כיוון מקצועי.
• הדרכת הורים – סביב פחדים של ילדים, קשיי שינה ואכילה, בעיות התנהגות ועוד.

אני מתמחה בסיוע למשפחות ברילוקיישן, ובפרט במצבים בהם יש קושי ספציפי כמו חרדה, דיכאון או ילדים עם צרכים מיוחדים. להורים שמחפשים ליווי בתהליכי ההורות, אני מציעה הדרכת הורים שמטרתה העצמת היכולות ההוריות והגברת האושר, התקשורת החיובית ושיתוף הפעולה במשפחה ובבית.

אני גם שמחה להציע סיוע לאנשים שרוצים להכיר את עצמם טוב יותר, להתפתח, ולהגביר את תחושת המשמעות, הסיפוק והאושר בחייהם.

אם הגעת לעמוד שלי, ייתכן שמשהו מטריד אותך, מלחיץ, מאיים או מדאיג.
את לא חייב/ת להישאר עם זה לבד!

בקליניקה נעימה וחמימה, אשמח להיפגש. מוזמנ/ת למפגש הכרות, שבו תוכל/י לפרוק את העומס הזה, ולקבל כלים חדשים להתמודדות עם הקושי.

לפעמים גם פגישה אחת או שתיים יכולות לעשות שינוי גדול, והרי כל שינוי מתחיל בצעד קטן….

אז שנכיר?

 

אני מאמינה

בית · קבלה · התפתחות

אני מאמינה בתהליכי צמיחה, שינוי והתפתחות. אני מאמינה בהם, כי ראיתי אותם קורים מדי יום בחדר הטיפולים ובחייהם של מטופליי!

מטופלים רבים שואלים אותי, "יעל, את חושבת שיש תקווה לשינוי?", ואני תמיד מאמינה ששינוי אפשרי. במיוחד כשעושים אותו יחד, יד ביד, בצעידה משותפת. אני כאן כדי ללוות את תהליכי השינוי האלה, לתמוך בהם ולסייע להם לקרות!

אני מאמינה בכוחות של המטופלים שלי. התפיסה הטיפולית שלי היא שלכל אדם יש כוחות. לכן כחלק מהטיפול אני מסייעת למטופליי לאתר את הכוחות, את היכולות ואת החוזקות שלהם. לפעמים אנחנו מאבדים את היכולת לראות את הכוחות, להרגיש אותם ולהשתמש בהם, וכאן אני נכנסת – עם פנס גדול – לחפש להאיר ולמצוא את הכוחות להיחלץ ממצבים קשים, למצוא דרכים חדשות לפתור בעיות ישנות, ולהרגיש טוב יותר. גם בחיים האלה, אפשר לחיות חיים יצירתיים, מספקים ומלאי משמעות – בואו לגלות איך!

אני מאמינה בטיפול כתהליך של דיאלוג וכבוד הדדי, בגובה העיניים, בהתאמה לצרכים הייחודיים של כל מטופל/ת. אני יודעת שהרבה ממטופליי רוצים גם עצות פרקטיות, מעשיות שיוכלו לצאת וליישם בחייהם, ודואגת לצייד אותם בכלים ואסטרטגיות הכי עדכניות וחדשניות שקיימות בעולם הפסיכולוגיה כיום כדי לשפר את חייהם.

אני מתעדכנת במחקרים, בשיטות טיפול חדשות ובטכניקות חדשניות, ודואגת להביא למטופליי את הידע העדכני והמתקדם ביותר שקיים כיום בתחום הפסיכולוגיה.

הכי חשוב – השאיפה שלי היא ליצור בית חם, מקבל ומעצים. כי כשמוצאים בית כזה, אפשר להתחיל ליצור אותו בתוך עצמנו…

הכשרה וניסיון מקצועי

 • תואר BA בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מטעם אוניברסיטת תל-אביב. 
 • תואר MA בפסיכולוגיה קלינית של הילד מטעם אוניברסיטת תל-אביב.
 • תואר PhD בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת תל אביב. 
 • פוסט-דוקטורט בפקולטה לרפואה באוניברסיטת בריטיש קולומביה (UBC).
 • התמחות מלאה בפסיכולוגיה קלינית מטעם משרד הבריאות הישראלי, במרכז לבריאות הנפש על שם בריל (רמת חן).
 • פסיכולוגית קלינית מומחית (ישראל), בעלת רישיון ממשרד הבריאות הישראלי. 
 • יועצת קלינית רשומה (קנדה) מטעם איגוד היועצים הקליניים בבריטיש קולומביה.

לאורך השנים טיפלתי וייעצתי במקומות הבאים:

 • ניהול תחום העבודה הקהילתית במרכז מסיל"ה (מידע וסיוע לקהילה הזרה בתל אביב) מטעם עיריית תל אביב-יפו.
 • המרפאה הפסיכיאטרית לילד ולמתבגר, המרכז לבריאות הנפש על שם בריל, רמת חן
 • גני תקשורת, העמותה לילדים בסיכון
 • מרכז קהילתי לבריאות הנפש ביפו
 • השירות הפסיכולוגי-חינוכי רעננה (עבודה בבתי ספר ובגנים בעיר)
 • תוכנית עתידים, דקנאט הסטודנטים, צה"ל ואוניברסיטת תל אביב
 • מנהל הסטודנטים, משרד העלייה והקליטה

כמו כן לימדתי קורסים בפסיכולוגיה במקומות הבאים:

 • The Psychology Department, Simon Fraser University, Burnaby, Canada
 • המחלקה לפסיכולוגיה, המגמה הקלינית של הילד, אוניברסיטת תל-אביב
 • החוג לסיעוד, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל-אביב
 • מכון מנדל למנהיגות, ירושלים

פסיכולוגיה קהילתית

יזמות · חדשנות · קהילתיות

במשך כל חיי המקצועיים האמנתי בחשיבותן ובכוחן של קהילות.  

אנחנו חיים בעולם שהולך והופך לדיגיטלי, יש בכך גם דברים חיוביים, אך יש לכך מחירים בתחושת הקהילתיות, השייכות, ובמידת ההדדיות בין בני אדם. אני מאמינה שאחד מהגורמים החשובים ביותר לרווחתם של בני אדם הוא תחושת קהילתיות ושייכות.

לפיכך, אני עושה שימוש בשילוב ייחודי בין כלים מעולם הפסיכולוגיה הקלינית לכלים מעולם העבודה הקהילתית והמדיה החברתית ליצירת מיזמים חדשניים שמטרתם – בניית קהילות חדשות, או הגברת תחושת הקהילתיות והשייכות בקהילות קיימות.

אני מומחית בליווי של מיזמים קהילתיים ויוזמות חברתיות שיוצרות חיבורים חדשניים ושמחה לספק ליווי מקצועי ארגוני לתהליכים של פתיחת מיזמים עסקיים חברתיים או יוזמות חברתיות אחרות.

הנה מספר דוגמאות לפרויקטים שהקמתי בישראל ובקנדה:

הקליניקה הוירטואלית - בית לאימהות ישראליות בחו"ל

קבוצת פייסבוק פתוחה לאימהות שבה ניתנים כלים ו"טיפים" כמו גם תמיכה וליווי ללא כל עלות לכל מי שבוחרת להצטרף לקבוצה. הקבוצה משמשת קהילה חמה לליווי נשים בתהליכי מעבר לחו"ל ובשהייה שם.

מוזמנות להצטרף אלינו.

WE - Women Empowerment

WE  הוא סטארט-אפ חברתי שהקמתי יחד עם שותפות, כדי לסייע לנשים ישראליות בונקובר לפתח את עצמן מבחינה אישית ומקצועית.

WE שמה לה למטרה לחבר בין נשים, להנגיש משאבים ולהוות חממה לנשים לפתח את החלומות שלהן. WE היא ארגון ללא מטרות רווח, ומציעה כיום שירותים שונים הניתנים בהתנדבות לנשים בקהילה ביניהם: 

 • מנטורינג לפתיחת עסק או מציאת עבודה
 • אירועים בנושאים שונים: Networking, מיומנויות ראיון עבודה, פתיחת חנות און ליין, שיפור האנגלית ועוד.
 • קבוצת פייסבוק תומכת ועשירה במידע. 

ישראלית בונקובר? מוזמנת להצטרף.

מאמעטפת - ליווי ותמיכה לאימהות

מאמעטפת היא עמותה שהקמתי יחד עם שותפות, לאור הצורך של נשים רבות לפני ואחרי לידה בתמיכה הדדית. מאמעטפת פועלת במטרה ליצור תחושה של קהילתיות ושייכות, בשם ערכים של חברות, ערבות הדדית והפצת אהבת חינם.

מאמעטפת היא ארגון ללא מטרות רווח, ומציעה כיום שירותים שונים הניתנים בהתנדבות לנשים בקהילה ביניהם: קבוצת ליווי להריוניות, ביקורים ומשלוחי מזון ליולדות, ביקורים ומשלוחי מזון לנשים במצבי קושי ומשבר, ארועים ליצירת קשרים וחיבורים וקידום העשייה המשותפת וקבוצת פייסבוק אשר מציעה מידע ותמיכה. 

ספריית גן לוינסקי

מיזם חינוכי , קהילתי ואומנותי שהייתי שותפה להקמתו יחד עם עמותת ארטים. הספרייה ממוקמת בגינת לוינסקי בשכונת נווה שאנן בתל אביב. הפעילות בה נעשית בהתנדבות מלאה במטרה לשרת את תושבי השכונה. הספרייה משמשת כבית בטוח וחם לילדים בסיכון, מפעילה חוגים ופעילויות העשרה לילדים ונוער ומקיימת אירועי תרבות ואומנות. 

מרכז חינוכי קהילתי (Community Education Center)

מרכז הכשרה ולימוד אשר הקמתי בשותפות עם פרופ' גדעון קונדה וקבוצת פעילים ופעילות מובילים בדרום תל אביב. המרכז משרת את קהילת מבקשי המקלט, הפליטים ומהגרי העבודה בשכונות דרום תל אביב כמו גם את התושבים הוותיקים.

המרכז פועל כחלק מספריית לוינסקי, ומפעיל קורסים שונים לקהילות אלה, כאשר הרעיון המרכזי שניצב מאחורי יוזמה זו מבוסס על האמונה כי חינוך הוא מפתח לשינוי המציאות הן עבור אינדיבידואלים היכולים להתקדם ולהתפתח באמצעותו, הן עבור קהילות שלמות החולקות את המרחב הציבורי בדרום תל אביב.